ČeskyEnglish

Video

Video

Příprava na klimatickou změnu: Lidé a ekosystémy

Klimatická změna dopadá na všechny obyvatele lidi i jejich způsob obživy. Proto lidé zavádí opatření, aby se před následky změny ochránili a byli méně zranitelní.

Chytrá adaptace na změnu klimatu v praxi

Emise skleníkových plynů musíme snížit. To ale nestačí. Vlády, firmy i veřejnost se také musí připravit na změnu klimatu. Jak to však vypadá v praxi?

Adaptace na změnu klimatu: Je načase se rozhodnout!

Dopady změny klimatu ničí živobytí a domovy lidí. Poškozují naši infrastrukturu, vážně narušují ekonomiku a mají na svědomí i mnoho dalších důsledků. 

Voda a klimatická změna: Přizpůsobme se!

Klimatická změna je už dávno tady. Pojďme se jí přizpůsobit! Další z videií o adaptacích na změnu klimatu.

Krajina bez povodní

Jako ochranu před povodněmi můžeme využít přírodu samotnou. Podívejte, jak se lze jednoduše a šetrně bránit trvalým negativním následkům klimatické změny.

Zeleň ve městech

Město se zelení žije a dýchá. Podívejte, jak se lze jednoduše a šetrně bránit trvalým negativním následkům klimatické změny.

Řeka v krajině

Řeka patří zpátky do krajiny, do které přináší život. Podívejte, jak se lze jednoduše a šetrně bránit trvalým negativním následkům klimatické změny.

Pestrá příroda

Pestrá příroda je zdravější. Podívejte, jak se lze jednoduše a šetrně bránit trvalým negativním následkům klimatické změny.

Pitná voda

S pitnou vodou je třeba zacházet rozumně. Obzvlášť v obdobích, kdy je jí nedostatek. Podívejte, jak se lze jednoduše a šetrně bránit trvalým negativním následkům klimatické změny.

Adaptace na změnu klimatu ve videu

Chcete se dozvědět, jak se připravit na změnu klimatu u nás doma? Krátká videa s tématem ochlazování budov, šetrnou spotřebou vody nebo zeleni ve městech najdete v sekci Video.