ČeskyEnglish

Soutěž

Soutěž Adaptační opatření roku

Soutěž Adaptační opatření roku 2015

adaptace_na_zmenu _klimatu_krajina01 adaptace_na_zmenu _klimatu_krajina01

Účelem soutěže Adaptační opatření roku je podpořit rozvoj adaptačních opatření v České republice a přispět k propagaci možností na jejich postupné využívání v rámci rozvojového plánování, řízení podniků, či běžné činnosti veřejné správy.

Soutěž byla v roce 2015 realizována pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR. V hodnotící komisi se kromě zástupce ministerstva účastní i zástupce Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, Centra pro dopravu a energetiku, Českého hydrometeorologického ústavu, Integra Consulting, Masarykovy univerzity a Zeleného kruhu.

Co se hodnotí

Soutěž byla otevřena pro všechny zájemce z řad veřejné správy, příspěvkových a rozpočtových organizací (např. školy, apd.), neziskových organizací a podnikatelské sféry.  

Hodnoceny byly projekty na přizpůsobení se změnám klimatu – např. povodním, vlnám horka, such či jiným extrémním povětrnostním situacím.

Do soutěže se mohly přihlásit jakýkoliv projekt – od velkých regionálních iniciativ až po místní aktivity na přizpůsobení se postupným změnám klimatu.

Hodnocení bylo provedeno pro již realizované projekty (hlavní kategorie) a návrhy a studie (vedlejší kategorie).

Příklady adaptačních opatření

Detailní informace o projektech přihlášených do souteže najdete na stránkách Příklady adaptací na změny klimatu